Fight Schedule

December 14

At Nakhon Ratchasima, Thailand:

  • Knockout CP Freshmart vs. Shin Ono, 12 rounds, for CP Freshmart’s WBA strawweight title

December 16

At Indio, Calif. (HBO Latino):

  • Vyacheslav Shabranskyy vs. Sullivan Barrera, 10 rounds, light heavyweights
  • Antonio Orozco vs. Fidel Maldonado Jr., 10 rounds, junior welterweights
  • Eddie Gomez vs. Rashidi Ellis, 10 rounds, welterweights
  • Ronny Rios vs. Roy Tapia, 10 rounds, featherweights
  • Genaro Gamez vs. Miguel Angel Barajas, 4 rounds, junior lightweights
  • Vergil Ortiz Jr. vs. Nestor Garcia, 4 rounds, junior welterweights
  • Alexis Rocha vs. Abraham Calderon, 6 rounds, junior middleweights
  • Ryan Martin vs. Daniel Diaz, 8 rounds, lightweights
  • Javier Padilla vs. Christian Lorenzo, 4 rounds, junior featherweights

At Philadelphia:

  • Jaron Ennis vs. Marcus Beckford, 6 rounds, welterweights
  • Manny Folly vs. TBA, 6 rounds, junior featherweights

At East London, South Africa:

  • Makazole Tete vs. Jonas Sultan, 12 rounds, junior bantamweights

At Punta Cana, Dominican Republic:

  • Felix Diaz vs. Levis Morales, 10 rounds, welterweights

December 17

At Inglewood, Calif. (HBO):

  • Bernard Hopkins vs. Joe Smith, 12 rounds, light heavyweights
  • Joseph Diaz vs. Horacio Garcia, 10 rounds, featherweights
  • Oleksandr Usyk vs. Thabiso Mchunu, 12 rounds, for Usyk’s WBO cruiserweight title
  • Yamaguchi Falcao vs. German Perez, 10 rounds, middleweights
  • Jason Quigley vs. Jorge Melendez, 10 rounds, middleweights
  • Ryan Garcia vs. Antonio Martinez, 4 or 6 rounds, lightweights
  • Carlos Morales vs. Charles Huerta, 10 rounds, junior lightweights
  • Ivan Delgado vs. Roberto Rivera, 6 or 8 rounds, lightweights
  • Christian Gonzalez vs. TBA, 8 rounds, lightweights
  • Joet Gonzalez vs. Jairo Hernandez, 6 or 8 rounds, featherweights

At Tuxtla Gutierrez, Mexico (beIN Sports Espanol):

  • Ramon Alvarez vs. Matthew Strode, 10 rounds, junior middleweights
  • Luis Nery vs. TBA, 10 rounds, bantamweights

At Las Vegas (CBS Sports Net):

  • Oscar Cantu vs. Aston Palicte, 10 rounds, junior bantamweights
  • Angelo Baez vs. Nathaniel Gallimore, 8 rounds, junior middleweights
  • Flavio Rodriguez vs. Dilan Loza, 6 rounds, welterweights
  • Randy Moreno vs. Mike Fowler, 6 rounds, junior lightweights
  • Jessie Hernandez vs. Sharone Carter, 6 rounds, junior featherweights
  • Jeremy Nichols vs. TBA, 6 rounds, welterweights
  • Max Ornelas vs. Jorge Perez, 4 rounds, bantamweights

At Ekaterinburg, Russia:

  • Alexander Povetkin vs. Bermane Stiverne, 12 rounds, for vacant WBC interim heavyweight title

At Saint-Denis, France:

  • Alfonso Blanco vs. Hassan N’Dam, 12 rounds, for Blanco’s WBA interim middleweight title
  • Yuriorkis Gamboa vs. Frank De Alba, 10 rounds, lightweights

At New Dehli, India:

  • Vijender Singh vs. Francis Cheka, 10 rounds, super middleweights

At Helsinki, Finland:

  • Edis Tatli vs. Manuel Lancia, 12 rounds, for Tatli’s European lightweight title
  • Robert Helenius vs. Gonzalo Omar Basile, 12 rounds, heavyweights

At Austin, Texas:

  • Raymond Gatica vs. Bryan Vera, 10 rounds, middleweights

At Carshalton, England:

  • Lenny Daws vs. Anthony Yigit, 12 rounds, for vacant European junior welterweight title

December 23

At Gatineau, Quebec:

  • Artur Beterbiev vs. Isidro Ranoni Prieto, 12 rounds, light heavyweights
  • Custio Clayton vs. TBA, 10 rounds, welterweights
  • Vislan Dalkhaev vs. TBA, 8 rounds, junior featherweights
  • Vanessa LePage Joanisse vs. TBA, 4 rounds, female lightweights
  • Danyk Bertrand Croteau vs. TBA, 4 rounds, super middleweights
  • Samer Barakat vs. TBA, 6 rounds, cruiserweights
  • Louisbert Altidor vs. TBA, 4 rounds, super middleweights

December 29

At Calgary, Canada:

  • Logan Cotton McGuinness vs. TBA, 10 or 12 rounds, junior welterweights

December 30

At Tokyo:

  • Naoya Inoue vs. Kohei Kono, 12 rounds, for Inoue’s WBO junior bantamweight title
  • Akira Yaegashi vs. Wittawas Basapean, 12 rounds, for Yaegashi’s IBF junior flyweight title
  • Ryota Murata vs. Bruno Sandoval, 10 rounds, middleweights

December 31

At Gifu, Japan (beIN Sports Espanol, same-day tape):

  • Moises Fuentes vs. Kosei Tanaka, 12 rounds, for vacant WBO junior flyweight title

At Kyoto, Japan:

  • Jonathan Guzman vs. Yukinori Oguni, 12 rounds, for Guzman’s IBF junior featherweight title
  • Kazuto Ioka vs. Stamp Kiatniwat, 12 rounds, for Ioka’s WBA flyweight title

At Tokyo, Japan:

  • Jezreel Corrales vs. Takashi Uchiyama, rematch, 12 rounds, for Corrales’ WBA junior lightweight title
  • Ryoichi Taguchi vs. Carlos Canizales, 12 rounds, for Taguchi’s WBA junior flyweight title

JANUARY

January 12

At Paris:

  • Karim Guerfi vs. Stephane Jamoye, 12 rounds, for Guerfi’s European bantamweight title

January 13

At Hialeah, Fla. (PBC on Spike):

  • Erislandy Lara vs. Yuri Foreman, 12 rounds, for Lara’s WBA junior middleweight title
  • Anthony Dirrell vs. Norbert Nemesapati, 10 rounds, super middleweights

At TBA, Argentina

  • Omar Narvaez vs. Emmanuel Rodriguez, 12 rounds, IBF bantamweight eliminator

January 14

At New York (Showtime):

  • Badou Jack vs. James DeGale, 12 rounds, WBC/IBF super middleweight unification
  • Jose Pedraza vs. Gervonta Davis, 12 rounds, for Pedraza’s IBF junior lightweight title
  • Amanda Serrano vs. Yazmin Rivas, 10 rounds, for Serrano’s WBO female junior featherweight title
  • Ievgen Khytrov vs. Immanuwel Aleem, 10 rounds, middleweights

January 20

At Hinckley, Minn. (floboxing.tv):

  • Robert Brant vs. George Carter Jr., 10 rounds, middleweights

January 21

At Trenton, N.J.:

  • Zab Judah vs. TBA, 10 rounds, welterweights
  • Derrick Webster vs. TBA, 8 rounds, super middleweights
  • Mike Hilton vs. TBA, 6 rounds, cruiserweights

At Paris:

  • Cedric Vitu vs. Isaac Real, 12 rounds, for Vitu’s European junior middleweight title

January 22

At Detroit:

  • Lanardo Tyner vs. Wesley Tucker, 8 rounds, welterweights

January 27

At Los Angeles (UniMas):

  • “Solo Boxeo”

At Toledo, Ohio (PBC on Bounce TV):

  • Robert Easter Jr. vs. TBA, 12 rounds, for Easter’s IBF lightweight title

January 28

At Las Vegas (Showtime):

  • Carl Frampton vs. Leo Santa Cruz, rematch, 12 rounds, for Frampton’s WBA featherweight title
  • Dejan Zlaticanin vs. Mikey Garcia, 12 rounds, for Zlaticanin’s WBC lightweight title

At Indio, Calif. (HBO):

  • Francisco Vargas vs. Miguel Berchelt, 12 rounds, for Vargas’ WBC junior lightweight title
  • Takashi Miura vs. Miguel “Mickey” Roman, 12 rounds, junior lightweights

At TBA:

  • Johann Duhaupas vs. Carlos Takam, 12 rounds, heavyweights

FEBRUARY

February 3

At San Juan, Puerto Rico (UniMas):

  • Felix Verdejo vs. TBA, 10 rounds, lightweights

At Adelaide, Australia:

  • Anthony Mundine vs. Danny Green, rematch, 10 rounds, light heavwyeights

February 4

At Kempton Park, South Africa:

  • Enrico Koelling vs. Ryno Liebenberg, rematch, 12 rounds, light heavyweights

February 11

At TBA (Showtime):

  • Adrien Broner vs. Adrian Granados, 10 or 12 rounds, junior welterweights

February 17

At Wilmington, Del. (PPV):

  • Roy Jones Jr. vs. Bobby Gunn, 12 rounds, cruiserweights

February 24

At TBA (Telemundo):

  • “Boxeo Telemundo”

At Quebec City:

  • Eleider Alvarez vs. Lucian Bute, 12 rounds, light heavyweights

February 25

At Frisco, Texas (HBO PPV):

  • Miguel Cotto vs. James Kirkland, 12 rounds, junior middleweights
  • Guillermo Rigondeaux vs. Moises Flores, 12 rounds, for Rigondeaux’s WBA junior featherweight title

At TBA (PBC on Fox):

  • Premier Boxing Champions

MARCH

March 3

At TBA (Telemundo):

  • “Boxeo Telemundo”

March 4

At London:

  • Tony Bellew vs. David Haye, 12 rounds, heavyweights

At TBA (Showtime):

  • Keith Thurman vs. Danny Garcia, 12 rounds, WBA/WBC welterweight unification

March 10

At TBA (Telemundo):

  • “Boxeo Telemundo”

March 17

At TBA (Telemundo):

  • “Boxeo Telemundo”

March 31

At TBA (PBC on Bounce TV):

  • Premier Boxing Champions

APRIL

April 14

At TBA (PBC on ESPN):

  • Premier Boxing Champions

April 29

At London:

  • Anthony Joshua vs. Wladimir Klitschko, 12 rounds, for Joshua’s IBF and vacant WBA heavyweight title

JULY

July 7

At TBA (Telemundo):

  • “Boxeo Telemundo”

July 14

At TBA (Telemundo):

  • “Boxeo Telemundo”

July 21

At TBA (Telemundo):

  • “Boxeo Telemundo”

July 28

At TBA (Telemundo):

  • “Boxeo Telemundo”

SEPTEMBER

September 23

At TBA (PBC on NBC):

  • Premier Boxing Champions

OCTOBER

October 13

At TBA (Telemundo):

October 20

  • “Boxeo Telemundo”

October 27

At TBA (Telemundo):

  • “Boxeo Telemundo”

NOVEMBER

November 3

At TBA (Telemundo):

  • “Boxeo Telemundo”